truckТоваров 0 (0 грн)
Ваша корзина пуста!

Навіщо чистити димохід і як часто це потрібно робити?

Просмотрено: 56
11.10.2021

У вашому будинку встановлений камін або піч? Тоді ви повинні знати все про правильне  чищення димоходів від сажі.

Навіщо чистити димар? В першу чергу небезпека неочищеного димоходу криється в можливості загоряння сажі і виникненні пожежі, а також отруєння чадним газом. Крім того при великому скупченні сажі на стінках димоходу зменшується ефективність роботи печі або каміна. Тому проводити регулярне чищення димоходу вкрай важливо.
Як часто потрібно чистити димохід

Фахівці вважають, що плановий огляд димоходу потрібно проводити не рідше двох разів на рік, на початку опалювального сезону і по його закінченні. Це необхідно для того, щоб переконатися в хорошому стані димоходу і відсутності скупчень сажі.

Відзначимо, що профілактичний огляд  підійде в тому випадку, якщо ви топите піч сухими дровами без високого вмісту смол і не забуваєте очищати піддувало від золи. Якщо ж для розпалювання ви використовуєте побутове сміття, пластик, упаковку від їжі і використовуєте сирі дрова, проводити огляд буде потрібно набагато частіше.
Найкраще проводити огляд на постійній основі, щоб вчасно помітити забруднення і позбутися від нього до виникнення можливих проблем з тягою. Немає універсального правила, яким слід дотримуватися. Все залежить від матеріалу димоходу, дров, частоти використання. Тому слід приблизно відзначити термін, в який ваш димар починає накопичувати сажу і в цей проміжок регулярно проводити профілактичне очищення.

Якщо ви помітили, що для опалення приміщення у вас йде більше дров, ніж раніше, під час розпалювання в кімнаті скупчується дим, з труби виходить сірий або чорний щільний дим, або з печі вилітають іскри - це дзвіночок до того, що потрібно якомога швидше зайнятися оглядом димоходу і його очищенням.


Як захистити димар від сажі

Не існує чарівного вирішення проблеми утворення сажі на стінках димаря. Уникнути регулярного контролю раз на пів року ви не зможете в будь-якому випадку. Але є рекомендації по експлуатації, які знизять вірогідність заростання димоходу сажею:

1. Не використовувати в якості палива побутове сміття.

2. В якості постійного палива не використовувати дерева хвойних порід.

3. Не використовувати дрова з високою вологість, недавно зрубані дерева.

4. Завершувати топку оберемком осикових або вільхових дров. Вони мають високу температуру згоряння, тим самим дозволяють випалювати сажу з димоходу.

Кращий спосіб захистити свій будинок від неприємних наслідків, пов'язаних із забитим димарем, - це регулярна його чистка. Який би спосіб ви не вибрали, робіть це спеціальними перевіреними засобами і постійно.


Бережіть себе і своїх близьких і пам'ятайте, що ваша безпека в першу чергу в ваших руках.

У нас ви можнете купити димохід для булерьяни, сендвіч трубу, трубу з нержавіючої сталі, димохід для буржуйки та багато іншого.


Покупцеві продукції "Canada" можна проконсультуватися  за номером:

(068) 117-06-22

(095) 921-42-84

Або просто залиште заявку на сайті. Ми зв'яжемося з Вами так швидко, як тільки зможемо.

Напишите коментарий