ru
uk
truckТоваров 0 (0 грн)
Ваша корзина пуста!
Просмотрено: 2682

Існує чимало правил, рекомендацій та норм для монтажу димохідних конструкцій, але насамперед слід подбати про їх комплектацію. Тільки точне складання всіх складових комплекту труби-димоходу забезпечить безпечну та якісну роботу усієї опалювальної системи.


Непрофесійний монтаж цієї частини опалення може вивести з ладу та димар і всю систему опалення, і навіть призвести до пожежі! Процес монтажу димоходу має власні тонкощі та нюанси, тому слід ретельно розібратися в ньому, щоб не допустити помилок.


Як правильно зібрати трубу димоходу?


Розглянемо складання найбільш сучасних, популярних та універсальних димоходів – з нержавіючої сталі. Вони прийшли на заміну трудомістким та небезпечним азбестоцементним та цегляним димарям.

Як виконується їх монтаж? Все досить просто: для цього використовують 2 типи складання, а точніше:

  • складання «по конденсату»;
  • складання «по диму».




Їх застосовують у різних випадках. Складання димаря по конденсату - застосовується тоді, коли в системі не передбачено трійник, тобто без нього можна обійтися. Складання по диму - застосовується, коли конденсат, що утворився, виводиться через трійник. В цьому випадку монтаж "по диму" ведеться до трійника, а далі - по конденсату.


Розглянемо процес докладніше. Монтаж димоходу з нержавіючої сталі також залежить від кількості контурів. Вони бувають одноконтурними чи двоконтурними. Відповідно, одноконтурні димарі та утеплені двоконтурні мають різні властивості. Як змонтувати одноконтурний димар? Зазвичай всі одностінні труби мають 2 сторони, одна з яких має вигляд розтягнутого розтруба (його називають плюсом), а друга – це рівна труба (мінус).


Монтаж цих складових безпосередньо залежить від присутності трійника у димарі. Якщо одноконтурний димар збирається без трійника – весь монтаж повинен вестися «по конденсату». Тобто кожна наступна складова має вставлятися в розтруб (всередину) попередньої частини.


Якщо ж трійник у комплектації димоходу передбачений - то до нього всі складові збираються тільки "по диму" - при цьому кожен наступний елемент вставляється в попередній розтруб. Після трійника монтаж йде "по конденсату", при цьому труба вставляється в розтруб попередньої.


Як зібрати двоконтурний димар?


Спочатку розглянемо комплектацію такого сендвіч-димоходу.


Пристрій виконаний досить просто:

  • внутрішня труба, виготовлена ​​з нержавіючої сталі,
  • негорючий шар базальтової мінеральної вати з високою термоізоляцією,
  • зовнішня оцинкована труба або із нержавіючої сталі.


Такі складові є універсальними елементами як для внутрішньої, так і для зовнішньої прокладки димоходу. Слід пам'ятати, що всі нержавіючі труби покриті захисною плівкою, яку слід зняти.


Як і складники одноконтурних димоходів, складові двоконтурних теж мають 2 сторони: це розтруб внутрішньої труби та звуження зовнішнього кожуха (де знаходиться декель). Це вважається «мінусом», а звуження внутрішньої труби разом із розтрубом зовнішнього кожуха є «плюсом».




Складання сендвіч димаря за правилами


Існує ряд правил, яких необхідно дотримуватись при монтажі димохідної системи з нержавіючої сталі:


  • Перед початком монтажу обробляють внутрішні шви труби з нержавіючої сталі особливим герметиком, щоб досягти максимальної герметичності, а також захистити конструкцію від вологи.


  • Складання димоходу здійснюють знизу вгору, починаючи від опалювальної установки, закінчуючи димарем з виходом на дах.


  • Якщо димохід прямий і не потрібен трійник – всі комплектуючі труби монтують по конденсату (мінусом і вгору).


  • Якщо є трійник – деталі до трійника монтують по диму, а далі – по конденсату.


Найпоширеніші промахи при складанні димоходів:


  • Не усунуто захисну плівку. Проста помилка може призвести до серйозних проблем і неприємностей. Займання плівки може призвести до пожежі, що спричиняє непоправні наслідки. Крім того, при нагріванні захисний шар виділяє сильні токсини, які згубно позначаються на екології навколишнього середовища та здоров'я людей, що проживають у будинку. Тож ризикувати через таку невелику помилку не варто.

  • Неправильний монтаж комплектуючих двоконтурних труб. Якщо деталі теплих димарів будуть з'єднані неправильно, їхня внутрішня вставка не зможе розширюватися догори, що спричинить деформацію внутрішньої труби і, можливо, приведе до несправності всього димаря.

  • Складання по диму відбувається без трійника. У цьому випадку слідства можуть бути не менш плачевними: якщо монтувати «по диму» систему без трійника, відбудеться викид конденсату і смол на поверхню димоходу, або в термоізоляцію труб, що може призвести до займання сажі та викликати пожежу.


Це основна інформація про правильну установку димоходу. При грамотному підході та знанні принципів монтажу, складання такої системи не складе великої праці для господаря будинку. Важливо – не відхиляться від правил! Якщо ж недостатньо досвіду, часу чи бажання, щоб зайнятися монтажем димаря самому, можна звернутися до кваліфікованих фахівців.

Адже найголовніше – якісний монтаж димаря убезпечить домочадців від непередбачених проблем. 


У нас можна купити булер'ян, димохід для булерьяни, сендвіч трубу, трубу нержавіюча сталь, димохід для буржуйки та багато іншого.


Покупцеві продукції "Canada" можна проконсультуватися  за номером:

(068) 117-06-22

(095) 921-42-84


Або просто залиште заявку на сайті. Ми зв'яжемося з Вами так швидко, як тільки зможемо.


Напишите коментарий