truckТоваров 0 (0 грн)
Ваша корзина пуста!
Просмотрено: 228
04.01.2022

Відповідаючи на запитання: «Як розтопити піч в лазні?» важливо розуміти, які матеріали використовувати не рекомендується:


- Старі дошки. При згорянні такого палива може виділятися неприємний запах, тому насолодитися ароматом полень, що горять, Вам не вдасться.

- Прогнили колоди. Вони погано горять, дають недостатньо спека, при повному згорянні утворюють величезну кількість золи.

- Пофарбована або просочена хімікатами деревина, оскільки при горінні можуть виділятися токсичні речовини, небезпечні здоров'ю людини.

- Поліни із сучками, оскільки вони прогорають нерівномірно. Вам доведеться або періодично вигрібати сучки з топки або підкладати тріски, щоб сучки згоріли повністю.

- Кора молодого дуба. Такий матеріал має низьку тепловіддачу.

- Дрова із дерева хвойних порід. Їхня деревина має низьку тепловіддачу. Крім цього, при згорянні утворюється багато сажі, яка засмічує димохідну систему і осідає на лазневому камінні.


Зверніть увагу - різні породи дерева мають різну теплотворність:
А ось як змінюється теплотворність залежно від вологості повітря у приміщенні:


 


Пам'ятайте: для обігріву приміщення парної можна використовувати лише дрова! Не кладіть в топку камери кам'яні пластмасові предмети або старий одяг. При згорянні вони можуть стати джерелом токсичного диму.

 

Як розтопити піч у лазні. Крок перший


Тепер, коли Ви знаєте, як вибрати дрова, настав час підготувати банну кам'янку. Для цього необхідно:


 - Почистити колосникову решітку та зольну скриньку від золи та прогорілого вугілля;

 - Помити лазневе каміння;

 - Перевірити наявність тяги, що забезпечує вихід чадного газу. Для цього відкрийте шибер у трубі димоходу, дверцята камери топки і піддувало, піднесіть до топки запалений сірник і подивіться, куди прагне язичок полум'я. Якщо димохідна система працює бездоганно, вогонь витягуватиметься вгору. Отже, можна приступати до розпалювання лазневої кам'яниці.

 - Якщо в лазні знаходяться дерев'яні відра і кучері, наповніть їх водою до того, як почнете розтоплювати піч. Це дозволить запобігти їх передчасному розсиханню.


Як розтопити лазню дровами. Крок другий


На цьому етапі слід підготувати матеріал для розпалювання. Як «затравка» можна використовувати дрібні дерев'яні тріски, хмиз, кору, будь-який папір (наприклад, старі газети) та 4-5 сухих полін середнього розміру. Далі:


- Покладіть у топку 3-4 зім'ятих аркуша паперу (або кору), на них - тріску, хмиз або прути, зверху розташуйте дрова і ще трохи розпалювальних трісок. Бажано покласти поліна так, щоб вони розміщувалися по всій ширині топки, а не викладені один на одного.

- Підпаліть папір і як тільки тріски почнуть спалахувати, закрийте дверцята камери згорання. Вогонь розгориться, але парна не наповниться димом.

- Через 10-15 хвилин підкиньте в топку ще дров. Як швидко розтопити лазню та наскільки часто треба підкладати нові поліни? Відповідь це питання залежить від вологості палива. Але протягом першої години з моменту розпалювання печі важливо не прогаяти момент, коли дрова повністю прогоріли і перетворилися на вугілля, яке почало розпадатися.
Відкрийте дверцята топки, розрівняйте кочергою все, що залишилося від «затравки» і покладіть поліна на ⅔ об'єм топкової камери. Протягом 1,5-2 годин дров'яна кам'янка прогріється настільки, що нову закладку можна буде робити навіть тоді, коли в печі залишаться лише вугілля, що тліє.

Важливо: дрова необхідно розташовувати якомога ближче до дверцят топки. Це дозволить максимально збільшити площу дотику полум'я з трубою та скоротити час, необхідний для прогрівання парної до потрібної температури.

Якщо димохідна система забезпечує відмінну тягу, то через 2 години можна на половину прикрити шибер. За рахунок цього дрова будуть використовуватися економніше, а приміщення парильні прогріється ще швидше. Повністю шиберну заслінку можна закривати тільки після того, як вийде весь чадний газ.
Як визначити, що ще не всі токсичні продукти горіння вийшли через димар? Візьміть кочергу і поверніть нею вугілля. Якщо полум'я набуло синювато-зеленого відтінку, то це свідчить про наявність чадного газу, тому закривати шибер повністю ще рано.

Щоб дрова прогоряли рівномірніше, слід періодично розмішувати їх за допомогою кочерги. Якщо парна прогрівається занадто повільно, а температура швидко падає, можна повністю очистити топку від вугілля і закрити шиберні заслінки. Це дозволить зберегти тепло якнайдовше.

Всі ці поради наведені для того, щоб Ви могли осягнути ази банного мистецтва та дізнатися, як розтопити лазню. Але не забувайте, що справжня майстерність приходить із досвідом. Легкої Вам пари!

У нас можна купити буржуйкубулер'яндимохід для булерьянисендвіч трубу, трубу нержавіюча сталь, димохід для буржуйки та багато іншого.

 

Покупцеві продукції "Canada" можна проконсультуватися  за номером:

(068) 117-06-22

(095) 921-42-84

Або просто залиште заявку на сайті. Ми зв'яжемося з Вами так швидко, як тільки зможемо.

Напишите коментарий