truckТоваров 0 (0 грн)
Ваша корзина пуста!
Просмотрено: 299
02.02.2022

Україна славиться своєю лазнею. Про традицію відвідувати парну на новорічні свята знають далеко за межами країни. Багато «з усією відповідальністю» підходять до обряду, щотижня здійснюючи лазневі процедури. Українці ходять як у громадські парні, так і будують власні лазні на прибудинковій ділянці. Вони самостійно зводять будову, підбирають каміння, заготовляють дрова, збирають віники.

Віник – не тільки робочий інструмент банщика, а й просто необхідна річ для правильного пропарювання. Не кожна сировина підійде для виготовлення банного віника. Віник краще збирати з дерев, чагарників, трави, чиї гілки гнучкі, листя гладке. Віник не повинен пошкоджувати епітеліальні тканини шкіри. Докладніше про різновиди віників можете дізнатися тут.

Сучасна лазнева культура використовує віники з різноманітних матеріалів. Застосовуються гілки евкаліпта, черемхи, полину, кропиви. Однак найбільш популярними залишаються традиційні березові та дубові віники. Їхнє листя краще за інших підходить для парної.

 Береза ​​чи дуб

Жоден професійний банщик, затятий поціновувач парної не скаже, що потрібно вибирати березовий, дубовий віник. Дерева мають різні якості. Остаточний вибір визначатиметься індивідуальними уподобаннями, цілями, для досягнення яких ходять у лазню.

 

Березовий віник

Виготовляючи березовий віник краще використовувати гілки плакучої берези. Гілки відрізняються міцністю, гнучкістю. Дерево, яке жодного разу не цвіло, з бархатистим листям, стане ідеальною сировиною.

Береза ​​унікальна за складом. Низка наукових досліджень підтверджує буквально стерильну чистоту повітря в гаях. Таке відзначається в операційних, де стерильність утворюється у вигляді спеціальних приладів. Листя з очищенням повітря справляється якісніше техніки. Листя містить природні антисептики. Ефірні олії, що входять до складу березового віника, знезаражують. Ту ж функцію виконують дубильні речовини. Після масажу рани швидше гояться. Дрібні подряпини зникають за добу. Березовий збір пом'якшує дерму, очищує її. Він бореться зі шкірними захворюваннями – акне, висипами, гіперпігментацією. Дерев'яні характеристики дозволяють забути про лупу.
У лазні березовий віник краще за дубовий справляється з дихальними проблемами. Ефірні олії, що містяться в березовому листі, допомагають роботі бронхів. В них часто накопичується мокрота, що заважає стабільній  вентиляції легеневої системи. Вивести її допомагають регулярне відвідування лазні з березовим віником.

Березовий віник краще за дубовий допомагає впоратися з симптомами захворювань суглобів. Масаж позбавляє напруги в м'язах. Спортсмени після важких тренувань вибирають розслаблюючі властивості віника.

Використання цього збору не рекомендується астматикам. Бронхіальне захворювання викликається тяжкою формою алергії. Слід мінімізувати відвідування парної з використанням віника з берези. Ефірні олії, які у структурі березового віника, посилюють стан хворого.

 Дубовий віник

Очевидною перевагою дубових віників є міцність. Дубовий краще березового «утримує» листя після регулярних походів у лазню. Сухість, витривалість віника дозволяє проводити цілу серію банних процедур. Гілки витримують п'ять повноцінних банних заходів. Свіжозрізаний березовий збір можна використати відразу. Сухий матеріал слід підготувати.

 

1. Промийте його злегка підігрітою водою;

2. Покладіть збір у ємність із холодною – тримайте не більше десяти хвилин;

3. Знову обмийте віник теплою водою;

4. Залишіть віник у окропі, щільно накривши резервуар кришкою. Листя має розпаритися. Коли вони почнуть виділяти характерний аромат, процес підготовки дубового віника може бути закінчено.

 Популярність віників із дуба серед любителів парної незаперечна. Проте знайти якісну сировину досить складно. Знайти потрібний ліс непросто. Гілки для зборів потрібно збирати із глибини діброви, території з підвищеною вологістю.

 

Лист має велику площу, що робить його відмінним інструментом для розгону жару. Тому любителі гарячішого вибирають дуб. Дубовий збір при нагріванні виділяє пари, які мають заспокійливу дію.

Цілющі властивості дубових віників допоможуть гіпертонікам. Масаж нормалізує артеріальний тиск. Дубильні речовини, що знаходяться в структурі дуба, мають протизапальні характеристики. Ці компоненти ліквідують шкірні висипання, прищі, загоюють невеликі рани. Цей лазневий інструмент робить матову шкіру.

У Стародавній Русі дуб порівнявся зі священним божеством. Батьки вірили в те, що дерево здатне зарядити особливою енергією. Чоловікам дубовий віник приносив чинність. Відкинувши народні повір'я, фахівці відзначають здатність листя бадьорити, заспокоювати нервову систему.

Мінус дубового матеріалу - низьке поглинання потових виділень. Цінителі лазень переводять цей мінус у плюс. Збільшення поту веде до швидкого прогрівання тіла.

Вибирати березу або дуб варто, виходячи з потреб організму та особистих переваг. Для точності вибору потрібно спробувати обидва варіанти віника – березовий, дубовий. Спираючись на відчуття після процедури, вибрати найкращий. Березовий, дубовий збори мають позитивні характеристики.


У нас можна купити піч для бані або сауни, турбобулер'яндимохід для булерьянисендвіч трубу, камінну топку, буржуйку та багато іншого.

 

Покупцеві продукції "Canada" можна проконсультуватися  за номером:

(068) 117-06-22

(095) 921-42-84

Або просто залиште заявку на сайті. Ми зв'яжемося з Вами так швидко, як тільки зможемо.

Напишите коментарий