truckТоваров 0 (0 грн)
Ваша корзина пуста!
Просмотрено: 4586
24.07.2017
Валерий Демиденко
Эксперт

Україна займає по статистиці, друге місце по отруєнню чадним газом, після медикаментозного, а також по кількості пожеж лідируючу позицію. Майже всі небезпечні випадки сталися в наслідок не кваліфікованого влаштування системи димовидалення, не якісні комплектуючі фасонні вироби, не добросовісний монтаж, не окісне обслуговування димаря.
Кваліфіковане проектування димаря це в першу чергу Ваша безпека, довговічність опалювального приладу, та самого димоходу.
По характеристиках теплогенератора (печі, котла), які надає завод виробник, а також особливим метеоумовам, професіонали проектувальники підбирають димохід.

Особливу увагу зверніть на наявність у виробника і монтажної організації ліцензії яка відповідає  ДБН В.2.5-67:2013. Опалення, вентиляція та кондиціонування.


В нормативних документах вказано, що :

  • Гирло димової труби слід розташовувати на висоті від колосникової решітки не менше ніж 5 м.
  • На димовому каналі печі, що працює на твердому паливі, слід передбачати шибери (засувки) з отвором не менше ніж 15 мм х 15 мм.
  • В шиберах чи каглах, обов’язково передбачено не можливість повного закриття, лише на 85 %, в цілях безпеки від випадкового перекриття димоходу. Але кожен димохід повинен прораховуватись індивідуально, в залежності від температури вихідних газів, теплопередачі матеріалу утеплювача, аеротіні, виду покрівлі, потужності теплогенератора.
  •  Діаметр димаря  на пряму залежить від потужності, виду теплогенератора, виду палива.
Занадто великий діаметр димаря спричиняє зайвий тиск холодного зовнішнього повітря, тяга зникає, а занадто малий, задимлення в приміщенні.
Для самотяги потрібно підняти димохід на висоту для різниці температури та густини газу. Чим вище підніметься видаленний газ зі збереженню температурою, тим швидкість газу буде вищою. Це допоможе точку роси винести на зовні димоходу. Це потребує якісного утеплення димохода.
Властивості матеріалу виконання димаря мають важливе значення, не тільки як пожежозахистні, а й для самотяги. Завдяки зменшенню тертя диму об стінки, покращується тяга і набагато менше сажі на них осідає.
Кожне додаткове коліно, горизонтальний відрізок, закінчення димовідводу, впливає на самотягу і задається в параметрах прорахунку.
Сучасні опалювальні прилади мають високий КПД, це добре для економії палива, а на швидкість видяляємого газу це позначається. негативно. Тим вище потрібен димохід і якісніше його утеплення. Від теплопередачі утеплювача залежить швидкість охолодження диму.

Що спричиняє виникнення конденсату і втрати самотяги.

Щоб не виникало проблем з тягою, обов’язково влаштовується приток повітря, особливо при герметичних пластикових вікнах. Така деталь може значно покращити тягу. Особливо проявляються проблеми з тягою в несприятливі погодні умови при температурі + 13 С, в міжсезонні.
Важливим фактором при виборі димоходу є доступність його обслуговування. Для покращення роботи теплогенератора, пожежобезпеки, на димарі влаштовують ревізію, для очищення від сажі та продуктів згорання які разом з конденсатом утворюють кислотне середовище, що стає причиною руйнування матеріалу. Також сажа  має властивість горіти, це є причиною пожеж і руйнування димоходу.

Напишите коментарий